Technické aspekty Wi-Fi
Potřebná výbava

Počítač, který má být prostřednictvím našeho přístupového bodu připojen k internetu, musí být vybaven rozhraním, podporoujícím standard 802.11b. Novější typy notebooků mají již toto rozhraní namontováno, k ostatním je možné použít externí Wi-Fi adaptér, připojený přez rozhraní USB nebo Ethernet. Do stolních počítačů je třeba namontovat interní Wi-Fi kartu, případně využít stejné řešení, jako pro starší notebooky.

Výběr Wi-Fi adaptéru

V prvé řadě je třeba rozhodnout, zda vystačíme s adaptérem se zabudovanou anténou, nebo budeme potřebovat anténu vnější. Jako vodítko poslouží vzdálenost od přístupového bodu. Do vzálenosti 50 až 100 metrů vystačíme obvykle s interní anténou, na větší vzdálenost se neobejdeme bez přídavné vnější antény, proto na ni musí mít Wi-Fi adaptér vývod.

Připojení na větší vzdálenost

Základní podmínkou připojení na větší vzdálenost je přímá viditelnost mezi anténami. Je-li na na straně uživatele použita citlivá směrová anténa a není-li příjem rušen jinou sítí, může být dosah až 10 kilometrů. Umístění našeho přístupového bodu najdete na mapě.